FAQ

Často kladené dotazy


Proč si mám vybrat zrovna vás, jako makléře, a ne přímo pojišťovnu?
Jako makléř vystupujeme de facto jako mediátor mezi vámi a různými pojišťovnami, tzn. minimálně získáte větší přehled. V lepším případě společně upravíme váš risk management, abyste s menšími náklady dosáhli větších výhod.
Jaký máte vztah se společnostmi Insia a Marsh?
INSIA a. s. nás zastřešuje, dodává pojistné produkty a je dceřinnou společností koncernu Marsh, díky nim máme – a i vy bydete mít lepší pozici na trhu.
Již nějaké pojištění pohledávek využíváme, můžete nám nabídnout něco lepšího?
Velmi záleží, jakým způsobem využíváte stávající produkt a kdo se o vás stará. Zavolejte nám nebo přijďte na kávu a můžeme si o tom promluvit.
Kolik nás to bude stát?
Protože každý případ řešíme individuálně, záleží vždy na konkrétním řešení. Například v případě pojištěné faktury se náklady pohybují rámcově 1–2 %, v případě pojištění pohledávek velice orientačně do 0,7 %, ale záleží na velikosti pojištěného obratu a země kam fakturujete.
Co je to cashbot?
Cashbot je zcela nový produkt, přinášející i malým firmám a živnostníkům možnost využívat faktoring podobně jako firmy velké.
Jaký je rozdíl mezi Pojištěnou fakturou a Pojištěním pohledávek?
Podobný, jako mezi telefonem “na kredit” a “na paušál". Pomocí Pojištěné faktury, jak už název napovídá, si zajistíte jednu fakturu, od 10 000 Kč do 250 000 Kč. Lze sjednat doslova během pár minut, takže je dostupné i pro malé firmy a živnostníky. Pojištění pohledávek naproti tomu funguje paušálně s minimálním pojistným a smlouvu sepisujeme na rok s předem předdefinovaným předpokládaným obratem. Je náročnější na správu a vyžaduje hlášení a reporty, takže se hodí spíše pro střední a velké firmy. Oproti pojištěné faktuře ale vyjde levněji a součástí mou být různá specifická ujednání – pojištění výrobních nákladů, řešení sporných faktur apod.
Jak je těžké začít?
Až neuvěřitelně jednoduché. Zavolejte a zastavte se k nám na kávu!
Na čí straně vlastně jste?
Jako makléři fungujeme coby mediátoři mezi klienty a pojišťovnou, tak, aby obě strany byly spokojené, protože to je předpoklad kvalitní a dlouhé spolupráce.

Naši partneři

Pojišťovna Atradius
Pojišťovna Coface
Pojišťovna Credendo
Pojišťovna Egap
Pojišťovna Euler Hermes
 
Makléřská společnost Insia
Koncern Marsh